Szczepionki – substancje składowe

Jeśli co niektórzy myślą, że szczepionki bez tiomersalu są bezpieczniejsze, wszakże nie zawierają rtęci, jesteście w błędzie. Nie ma rtęci, za to są inne świństwa szkodliwe dla zdrowia.

I tak idąc śladem prof. Majewskiej, która wymieniła szczepionki infanrix jako szczepionkę bez rtęci, podam wam niektóre składniki tej szczepionki oraz postaram się je trochę scharakteryzować. Infanrix hexa zawiera: laktoza, natriumchlorid (NaCl), fenoksyetanol (2,5mg), aluminiumhydroxid Al(OH)3, aluminiumphosphat (AlPO4), medium199, sole mineralne.
Chyba większość wie, czym jest laktoza i sole mineralne, więc je pominę.

-Natriumchlorid (NaCl) to 0,9% rozwór chlorku sodu, tzw. sól fizjologiczna. Stosowany jako płyn infuzyjny. Nietoksyczny i nieszkodliwy.

– Fenoksyetanol jest związkiem o silnych właściwościach antyseptycznych i przeciwbakteryjnych. Ma postać bezbarwnej cieczy.
Nie jest jednak substancją bezpieczną. Może poważnie podrażnić oczy. U osób o wrażliwej skórze wywołuje świąd i ostry stan zapalny skóry z wypryskiem (eczema, dermatitis).
W razie przedostania sie do płuc wywołuje uszkodzenie nabłonków, atak duszności, nieżyt i kichanie lub kaszel. Wchłania sie w skórę i przy przewlekłym stosowaniu działa mutagennie, gametotoksycznie (uszkadza komórki płciowe), neurotoksycznie, oftalmotoksycznie, teratogennie oraz embriotoksycznie.
Kobiety w ciąży oraz karmiące nie powinny stosować kosmetyków zawierających fenoksyetanol, bowiem ten może powodować ciężkie uszkodzenia zarodka lub płodu (wady rozwojowe). Przenika również do mleka działając neurotoksycznie na noworodka.
Fenoksetanol hamuje układ immunologiczny ustroju, jest inhibitorem fagocytozy i proliferacji komórek. Długotrwale stosowany na skóre może spowodować zahamowanie odporności miejscowej na zakażenia.
W razie zażycia wywołuje uszkodzenie i martwicę nerek, uszkodzenie serca, wątroby i układu nerwowego.
Pełni rolę konserwanta kosmetyków, leków, szczepionek.
Piktogram szkodliwości dla zdrowia Xn.

-Aluminiumhydroxid Al(OH)3 to wodorotlenek glinu w lecznictwie stosowany jako środek ścierający i polerujący przy produkcji past do zębów i proszków. Nawiasem mówiąc, aby uzyskać szczepionkę w postaci proszku, używa się tego związku chemicznego jako substancji ścierającej, aby następnie móc szczepionkę rozpuścić w soli fizjologicznej.

– Aluminiumphosphat (AlPO4) związek chemiczny o właściwościach drażniących o piktogramie Xi . Drażni oczy, drogi oddechowe i skórę.

– Medium199 tzw. pożywka tkankowa, pozwalająca przetrwać wirusom (wirusy są organizmami bezkomórkowymi i aby mogły się namnażać, potrzebują podłoża tkankowego). Medium 199 zostało opracowane przede wszystkim z produktów zwierzęcych i / lub ekstraktów tkanek zwierząt. W laboratoriach używane do hodowli i namnażania wirusów.

A tu macie wykaz piktogramów ostrzegawczych:
http://pl.wikipedia.org/wiki/P…..nik%C3%B3w

Reklamy

Posted on 1 kwietnia 2010, in Depopulacja/Medycyna. Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: