Pedofilia w Kościele Katolickim i szkole powszechnej

Choć dzięki niektórym mediom może się dziś wydawać, że w Kościele roi się od pedofilów, raport przygotowany dla amerykańskiego Departamentu Edukacji pokazuje prawdziwe proporcje nadużyć. Ofiar księży jest sto razy mniej niż ofiar nauczycieli. Według Charol Shakeshaft, odpowiedzialnej za mało dziś znany raport z 2004 roku, „fizyczne nadużycie seksualne wobec uczniów w szkołach jest sto razy większe niż nadużycia księży”. Niechlubny raport, przygotowany dla amerykańskiego Departamentu Edukacji, przypomina portal LifeSiteNews. Niedawno na te dane powołał się także George Weigel krytykując ataki na papieża Benedykta XVI w „New York Times’ie”. Weigel zwrócił uwagę, że media – choć stosują retorykę „obrońców dzieci” – w rzeczywistości skupiają się jedynie na zaszkodzeniu Kościołowi. Nadużycia seksualne księży miały miejsce głównie w latach 60. i 80., a przedstawia się Kościół jako „epicentrum wykorzystywania seksualnego młodych”. Tymczasem – przypomina pisarz – w 2009 roku zanotowano w USA jedynie sześć przypadków oskarżeń księży o nadużycia wobec dzieci, co świadczy, że Kościół znacznie lepiej poradził sobie z pedofilią niż inne instytucje. Akty pedofilii wśród nauczycieli zawsze traktowane są jako indywidualne przypadki i nikt nie domaga się zreformowania całego systemu edukacji, podczas gdy sprawy dotyczące księży bulwersują opinię publiczną nawet po 20 latach i zawsze służą do zniszczenia wiarygodności Kościoła. Raport Shakeshaft, opublikowany dwa lata po ujawnieniu skandali pedofilskich w Kościele w USA, został zupełnie przemilczany. Po jego publikacji prezydent Amerykańskiej Ligii Katolickiej William Donohue pytał retorycznie „gdzie są media?”. – Czy nie jest dla nich newsem, że ilość uczniów, którzy padli ofiarą pedofilii w amerykańskich szkołach publicznych jest sto razy większa niż ofiar księży?

Dyrektor żydowskiej szkoły średniej w nowojorskim Brooklynie został aresztowany pod zarzutem “kilku przypadków seksualnego nieodpowiedniego zachowania wobec nieletnich” – podaje zdawkowo żydowski portal internetowy Voz Is Neias.

Aresztowanym jest znany w środowisku żydowskim oraz wśród emigrantów rosyjskich Żydów na Brooklynie, Emanuel Yegutkin, dyrektor szkoły Elite High School w dzielnicy Bensonhurst, członek organizacji żydowskiej Hatzolah na Flatbush.

Przed sądem federalnym na Brooklynie zeznawała była żona rabina Israela Weingarten, który oskarżony jest o molestowanie seksualne swojej córki.

Rabin Weingarten miał molestować swoją córkę przez okres 7 lat, począwszy od 1990 roku kiedy córka miała 9 lat. Żona rabina, Feige Weingarten zeznawała, iż w czasie gdy mieszkali w Belgii, znalazła męża z córką w łóżku, rozebranych od połowy w dół. W kilka dni póżniej, córka wyznała, że ojciec molestował ją od dłuższego czasu.

Tylko od października ubiegłego roku, co najmniej pięciu chasydzkich Żydów z samego tylko Brooklynu, zostało oskarżonych o molestowanie seksualne dzieci w wieku od 7 do 15 lat. Praktyka pokazuje, że media nie są zainteresowane w uwypuklaniu przestępstw, których sprawcami są Żydzi.

Jak mówi Meir (Mark) Appel, działacz żydowskiego ruchu ukazującego molestowanie seksualne w środowisku żydowskim: “Cała sprawa polega na tym, że jesziwy [żydowskie szkoły] te sprawy tuszują. Boją się rozgłosu, nie chcą być pozywani do sądu.”

Towczuk napisał:

Po pierwsze nie wierze w ten raport. Po drugie tu nie chodzi o pedofilie matoły, tu chodzi o UKRYWANIE PEDOFILI W SUTANNACH.

Czyżby? A może wyjaśnisz dlaczego na onecie można założyć profil o nazwie “KSIĄDZ PEDOFIL” i administracja nie reaguje.

A jak się założy profil ” RABIN PEDOFIL” czy “IMAM PEDOFIL” to jest od razu blokowany?

Pewien człowiek próbował się dowiedzieć i wysłał list do administracji.
W odpowiedzi uzyskał lakoniczny tekst: monitorujemy i usuwamy wszelkie przejawy dyskryminacji.
Etc.

Chrześcijaństwo jest najbardziej zwalczaną religią świata.

chinaski, dnia 08/04/2010, 11:33

Ja też walczyłem z onetem. Usuwali mi komentarze, głównie za używanie terminu pedał. Przeczytałem dokładnie regulamin i wynajdowałem wszystkie wpisy obrażające uczucia religijne katolików. Oczywiście wpisów obrażających uczucia religijne innych wyznań nie było. Potem zgłaszałem naruszenie regulaminu. Przeważnie odpisywali, że : “wpis nie został usunięty, żeby zachować ciągłość wątku”. Po moich interwencjach część wpisów usuwali. Było to sześć lat temu ale widać onet jest niereformowalny.

Reklamy

Posted on 8 kwietnia 2010, in CHrześcijaństwo, Katolicyzm, Społeczeństwo/polityka. Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: