OBCIACH OŚWIECENIA

Z nieba spadają ptaki, niektórzy ludzie wpadają w apokaliptyczną nostalgię. W kraju trwa dożynanie watahy. Gdzie nie spojrzysz na śniegu plama krwawa. Na nóż czeka już tylko IPN. Z radości zostało kolejne podium Adama i zwycięstwa Justyny.


Nauka nigdy nie podważa Objawienia. Prawdziwa nauka, bo udająca naukę ideologia już od czasów „oświecenia” starała się wyeliminować chrześcijaństwo z kultury, ogłaszając co rusz kwestionujące chrześcijańską antropologię niedoważone sensacje. I teorie tłumaczące na przykład 40 proc. faktów, a podawane do wierzenia bez jakichkolwiek wątpliwości. Od może dziesięciu lat z dużą radością rejestruję publikowane co jakiś czas wyniki badań naukowych, potwierdzające najbardziej obciachowe twierdzenia nieoświeconego Ciemnogrodu. Albo wzrasta ilość uczciwych naukowców, albo konkurencja staje się coraz silniejsza i by zyskać wiarygodność w centralnym nurcie medialnym coraz częściej informuje się o faktach naukowych, wykraczających poza poprawnie antychrześcijańską normę.

I właśnie dziś znów przeczytałem taki obciachowy news. Traktował o tym, że pary żyjące do ślubu w czystości są szczęśliwsze, ich związki bardziej stabilne, a ich życie seksualne bardziej satysfakcjonujące. Toż to się Kinsey w grobie przewraca!
Rozmawiając o uzależnieniach z gimnazjalistami i licealistami wielu polskich szkół, wielokrotnie przytaczałem wyniki wcześniej przeprowadzonych badań, z których wynikało, że najbardziej zadowoleni z seksu są małżonkowie chasydzcy i katoliccy. Naukowcom trudno było w to chyba uwierzyć, bo powtórzono badania na jeszcze większej, kilkunastotysięcznej próbie i wyszło to samo. Z seksu w małżeństwie najbardziej usatysfakcjonowani są chasydzi i katolicy. Naukowcy poszli w drugiej turze badań dalej i zadali pytanie: dlaczego. Okazało się, że powodem był najwyższy w tych dwóch grupach odsetek par, konsumujących swój związek po ślubie. Odkryto wtedy mechanizm pierwszego kontaktu, który sprawia, że osobowość pierwszego partnera wyciska swoiste piętno na osobowości drugiej osoby, tak, że potem każdy następny partner seksualny porównywany jest z tym odciśniętym wzorcem. Co oznacza oczywiście niemożność osiągnięcia absolutnej pełni z partnerem piątym, piętnastym czy pięćsetnym.
W dodatku ostatnio psychologowie wspomnianymi już badaniami potwierdzili, że pary, które czekały z rozpoczęciem współżycia do nocy poślubnej, podniosły trwałość i stabilność swoich związków aż o 22 proc. Czystość przedmałżeńska spowodowała też, że pary te były o 20 proc. bardziej usatysfakcjonowane ze związku, a satysfakcja z seksu była wyższa o 15 proc.
Związek to coś więcej niż seks, stwierdził przy okazji komentowania tych badań profesor Dean Busby. I wyjaśnił, że uważa, iż te pary wypracowały umiejętność rozmowy i komunikacji. Dzięki temu lepiej radzą sobie z rozwiązywaniem różnych problemów. Również seksuolodzy zauważają, że w związkach narzeczeńskich, żyjący w czystości młodzi ludzie poszukują innych niż seks sposobów wyrażenia swoich uczuć i zainteresowania partnerem. W badaniu przeprowadzonym przez Brigham Young University w Utah wzięło udział 2 tysiące par, więc są reprezentatywne. I mówią o rzeczywistości bez ideologicznych uprzedzeń.
Nauka zakwestionowała wszystkie twierdzenia rewolucji seksualnej. Dzieci i wnuki dzieci kwiatów, i wszystkich pozostałych oszukanych przez kontrkulturowych ideologów, doświadczają w swoim życiu konsekwencji zastosowania rewolucyjnych recept na szczęście. Co drugie dziecko Zachodu wychowuje się bez ojca. Ale ofensywa środowisk kontrkulturowych trwa. Nie przyjmują do wiadomości niewygodnych faktów. Autor oszustwa naukowego o największych chyba konsekwencjach społecznych w historii, dr Alfred Kinsey, doczekał się hagiograficznego filmu. Najczęściej publikowani publicyści powtarzają w kółko zweryfikowane negatywnie przez naukę kłamstwa. Fałsz powtarzany tysiące razy dla wielu ludzi staje się prawdą. A skompromitowany przez naukę i przez życie life style ma się dobrze. Oto 54-letnia włoska rockmanka poddała się sztucznemu zapłodnieniu. Ciąży używa do promocji najnowszej płyty, głosząc hasła: „Macierzyństwo na życzenie; mogę być matką, jak chcę i kiedy chcę”. Nie wiadomo, kto jest ojcem dziewczynki, wiadomo, że rockmanka chce wychować dziecko sama: od początku zaplanowała, że nie będzie miało ojca.
Wiara w człowieka, który sam się stwarza, wszystko w swoim życiu kontroluje jest jedną z odmian nowożytnej utopii. Konsekwencje innych jej wersji przedstawiają reklamowane na jednym z portali informacyjnych filmy o kobietach uzależnionych od operacji plastycznych. Potworny widok. Potworne konsekwencje kontrkulturowej agresji wobec natury.
Jakie są konsekwencje kontrkulturowej walki z chrześcijaństwem? Pustka współczesnej zachodniej kultury. Sztuka musi opierać się na fundamencie religijnym, inaczej jest błahostką. Służy drażnieniu nerwów, co zauważył już wiek temu Witkacy. Tę pustkę artyści zapełniają czym popadnie. Najczęściej są to zrób-to-sam-religie. Gazety przynoszą właśnie informację o tym jak to reżyser David Lynch stał się twarzą psychomanipulacyjnego ruchu medytacji transcendentalnej. Jest to jedna ze znanych od kilkudziesięciu lat form zwesternizowanego hinduizmu. Technika duchowa niszcząca psychikę ludzi Zachodu i grupa cwaniaczków opróżniająca ich kieszenie. Mia Farrow, Harrison, Lennon, Clint Eastwood, Paul McCartney promują tę sektę do dziś. Właśnie ukazał się film zatytułowany David chce odlecieć odsłaniający prawdziwe oblicze tej cynicznej “duchowej” korporacji i żałosny obraz „kultowego” reżysera z wypranym mózgiem powtarzającego wyuczone promocyjne formułki.
Co poza tym? Z nieba spadają ptaki, niektórzy ludzie wpadają w apokaliptyczną nostalgię. W kraju trwa dożynanie watahy. Gdzie nie spojrzysz na śniegu plama krwawa. Na nóż czeka już tylko IPN. Z radości zostało kolejne podium Adama i zwycięstwa Justyny. Czas na jakieś ostateczne decyzje.

http://niezalezna.pl/artykul/obciach_oswiecenia/43628/1
Robert Tekieli

Reklamy

Posted on 14 stycznia 2011, in Historia, Społeczeństwo/polityka. Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: