Marsz Wolności, Solidarności i Niepodległości – Eugeniusz Sendecki vs Jarosław Kaczyński

„Pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego zakończył się Marsz Wolności, Solidarności i Niepodległości. Jego uczestnicy przeszli Alejami Ujazdowskimi przed Belweder. – To marsz sprzeciwu wobec negatywnych tendencji w Polsce – mówił Kaczyński.
ważny komentarz Sendeckiego:
Owszem, przy pomniku Dmowskiego 13-go grudnia 2012 parę osób mówiło podniesionymi głosami. Jacyś faceci szukający zaczepki…
…ale na moje wezwanie do Gawrońskiego – aby wszystko filmował się rozpierzchli. Zauważyłem, że nie patrzyli mi w oczy. Po tym ich poznałem, że są przysłani w ściśle określonym celu – usunięcia endeków spod pomnika Pana Romana. Nie byli przygotowani do naszej obrony-ataku przez filmowanie w kilka kamer naraz i odpuścili.
Pod namiotem-studio TELEWIZJI NARODOWEJ przy pomniku Dmowskiego na Placu Na Rozdrożu udzieliłem głosu kilku osobom, wśród nich był Edward Mizikowski, który się chwalił, że miał piłsudczyków w rodzinie, ale na moje zapytanie – czy miał również w domu masonów – stanowczo zaprzeczył. Był też jakiś pan z Kanady, podający się za Polaka. Usiłował mnie namówić do nieporuszania problematyki masońskiej.
Zasadniczo nasza rozmowa z ludźmi obracała się wokół słusznych narodowych pretensji wobec prezydenta i premiera Kaczyńskiego o traktat lizboński, o zatrzymanie ekshumacji w Jedwabnem, o aferę na Kolskiej, o aborcje i oddanie władzy PO.
Gdy w imieniu maszerujących ktoś składał wiązankę kwiatów – nasze zgromadzenie milczało i okazało szacunek dla prawicy PiS-wskiej. Potem premier Kaczyński powiódł ludzi pod Belweder i przemawiał pod pomnikiem Piłsudskiego, a myśmy kontynuowali tematyką narodowo-obronną i apologetyczną oraz częstowaliśmy pieczoną kiełbasą. Wypowiadał się w płomiennym przemówieniu Sławomir Zakrzewski, który pro memoriam ustawił trumnę – tę samą którą przynosił pod parlament i pałac prezydencki napominając Kaczyńskiego żeby nie podpisywał Traktatu Lizbońskiego. Sławomir Zakrzewski eksponował banner-pytanie; „Czy Polska będzie drugą Palestyną?”.
Eugeniusz Sendecki 14.12.2012 00:23:25
Reklamy

Posted on 14 grudnia 2012, in Społeczeństwo/polityka. Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: